وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سال 1395 با تاسیس مقطع کارشناسی رشته مهندسی صنایع در دانشگاه زنجان موافقت نمود و فعالیت های این رشته بصورت رسمی با پذیرش اولین گروه از دانشجویان کارشناسی در مهرماه 1396 آغاز گردید. در حال حاضر رشته مهندسی صنایع بعنوان زیرمجموعه ای از گروه مهندسی مکانیک و صنایع سازماندهی شده و برنامه ریزی های آموزشی این رشته هماهنگ با گروه مهندسی مکانیک انجام می گردد. در آینده نزدیک همزمان با توسعه این رشته، رشته مهندسی صنایع از گروه مهندسی مکانیک تفکیک شده و تحت عنوان گروه مهندسی صنایع فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود را سازماندهی خواهد نمود.

رشته مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی بدون گرایش بوده و در ادامه گرایش های موجود در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بصورت زیر تقسیم می گردد:

مقطع تحصیلی

گرایش ها

کارشناسی

مهندسی صنایع

کارشناسی ارشد

بهینه سازی سیستم ها

سیستم های اقتصادی-اجتماعی

لجستیک و زنجیره تامین

مدیریت پروژه

سیستم های مالی

سیستم های سلامت

آینده پژوهی

مدیریت نوآوری و فن آوری (مدیریت مهندسی)

دکتری

مهندسی صنایع

مهندسی سیستم های اقتصادی-اجتماعی

مدیریت سیستم و بهره وری

 

 

در حال حاضر مدیریت گروه مهندسی مکانیک و صنایع برعهده دکتر جعفر غضنفریان بوده و تمامی برنامه ریزی های گروه با هماهنگی ایشان صورت می پذیرد. دانشجویان مهندسی صنایع برای دریافت مشاوره در حوزه مهندسی صنایع می توانند به دکتر مجید حیدری مراجعه نمایند.

چشم انداز گروه صنایع

مجموعه ای منسجم و نظام مند از فرهیختگان متشکل از اعضای هیات علمی، دانشجویان، دانش آموختگان، کارمندان و نخبگان صنعتی و دولتی خواهد بود که در محیطی پرنشاط و الهام بخش با هم افزایی و تعامل موثر، بستر رشد و شکوفایی علمی، تجربی و شخصیتی دانشجویان را فراهم کرده و فارغ التحصیلانی توانمند، خلاق، کارآفرین و متعهد را برای پاسخگویی به نیازهای استان  و کشور پرورش خواهد داد.

دانشکده مهندسی مکانیک و صنایع، بعنوان دانشکده ای نوگرا، خلاق در حوزه علوم کلاسیک و پیشرو در علوم نوین شناخته خواهد شد. این دانشکده همزمان با بسط مبانی نظری و پیشرفت روزافزون در مرز دانش، مرجعی برای توسعه تکنولوژی، خواهد بود. همچنبن با طرح و حل مسائل صنعت و تربیت  متخصصین کارآمد، نقش موثری در توسعه پایدار استان و کشور ایفا خواهد کرد.


ارتباط با معاونت آموزشی

به منظور ارائه خدمات بهتر، هرگونه پیشنهاد و انتقاد سازنده خود را با ما در میان بگذارید

-